امروز سه شنبه 03 خرداد 1401 sell.cloob24.com
0

پاورپوینت مدرسه خان شیراز

بنای تاریخی مدرسه خان در شهر شیراز قرار گرفته است. این بنای تاریخی مدرسه ای وسیع و دلباز است که در دوران سلطنت شاه عباس کبیر به وسیله الله وردیخان والی فارس و فرزند او امام قلی خان ساخته شده است.

¨مدرسه خان از جمله بناهای مدارس معروف و بزرگ علوم فقهی دوران صفویه می باشد که در محله اسحاق بیگ شیراز واقع گردیده است؛ این بنا به همت الله وردی خان افشار والی شیراز و سپه سالار شاه عباس صفوی بنا شد، پس از مرگ ایشان پسرش سردار نامی ایران، امام قلی خان در سال 1024 هجری قمری کار بنا را به اتمام رسانده است، زیر بنای این محل که به سبک بناهای درون گرا ساخته شده 7686 متر مربع می باشد.

سردر ورودی این مدرسه با تزئینات بسیار عالی و ارتفاع چشم گیر، با کاشی های هفت رنگ تزیین شده و گل بوته های روی کاشی ها از جمله شاهکارهای هنر و معماری و کاشی کاری بوده همچنین بالای سردر، یک کتیبه با خط ثلث و با قلم درشت نوشته شده که بیانگر ذوق والای هنر مند ان ایرانی است .
تعداد حجره های ان 92 عدد به حروف اسم مبارک حضرت محمد (ص) است. دو اتاق آن و اتاقهای درس خارج مجمو عا چهارده می شود که با جمع کردن تعدادی از عناصر عدد صد و ده اسم حضرت علی بدست می اید


خرید و دانلود - 14,300 تومان
تبلیغات متنی
فروشگاه ساز رایگان فایل - سیستم همکاری در فروش فایل
بدون هیچ گونه سرمایه ای از اینترنت کسب درآمد کنید.
بهترین فرصت برای مدیران وبلاگ و وب سایتها برای کسب درآمد از اینترنت
WwW.PnuBlog.Com