امروز یکشنبه 01 خرداد 1401 sell.cloob24.com
0

گزارش کارآموزی پارک جنگلی تلار قائم در 22 صفحه

مطالب عنوان

چکیده
معرفی استان مازندران
معرفی شهرستان قائمشهر
وسعت جنگل‌های قائمشهر
تعریف پارک‌های جنگلی
هدف از تأسیس پارک های جنگلی
پارک جنگلی طبیعی
پارک جنگلی مصنوعی
تأسیسات پارک های جنگلی
پارک جنگلی محل تفریح و تفرج
اکوتوریسم
توریسم
مشاهده عملی
پیشنهادات
منابع

مقدمه:
ایجاد پارک‌های جنگلی و ملی و مناطق حفاظت شده به دلیل حفاظت از طبیعت و حیات وحش است. ایجاد استراحتگاه و مناطق تفرج‌گاهی برای مردم لازم و ضروری است. با افزایش جمعیت و ایجاد شهرهای بزرگ و مراکز صنعتی در سال‌های اخیر احتیاج مردم به مناطق تفرجگاهی بیشتر شده و مسئولین شهرها را بر آن واداشت که پارک‌های عمومی بیشتری در داخل و اطراف شهرها به وجود بیاورند.
دفتر جنگل‌کاری و پارک‌های سازمان جنگل ها تعداد زیادی پارک‌های جنگلی در کشور ایجاد کرد تا علاوه بر ایجاد محل‌های تفرج‌گاهی برای مردم بتواند اکوسیستم‌های ویژه منطقه‌ای را نیز در مقابل تخریب انسان‌ها حفظ و حراست بکند. اگرچه اولین جنگل دست کاشت با نام پارک جنگلی اهواز در سال 1342 احداث گردید ولی پارک جنگلی تهران (پارک خرگوش دره) با وسعتی بالغ بر 140 هکتار اولین تفرج‌گاه جنگلی دست کاشت است که در سال 1343 پس از ملی شدن جنگل‌ها به منظور ایجاد فضای سبز و محلی برای تفرج شهروندان تهرانی احداث گردیده است. پارک جنگلی هراز و سی‌سنگان طبیعی است که در سال 1344 احداث شده‌اند.
در حوزه اداره کل منابع طبیعی منطقه ساری تعداد 9 پارک جنگلی وجود دارد که به شرح زیر می‌باشد:
چکیده:
پارک جنگلی تلار قائم شهر واقع در جاده نظامی قائم شهر یکی از پارک‌های جنگلی سرسبز و زیبای استان مازندران می‌باشد که نیاز به حفاظت و نظارت بیشتری دارد. در پارک‌های جنگلی کلاً تأسیساتی مثل پیاده‌رو – پارکینگ – جاده – سرویس بهداشتی – آب‌نما – فضای گل‌کاری – نیمکت – اتاقک‌های چوبی سرپوشیده – رستوران – زمین ورزشی – باغ کودکان – محل پیک‌نیک و... ضروری است. پارک‌ها، جنگل ها، مراتع، دریاها و کلاً پدیده‌های طبیعی و زیبا منابع اصلی و تفرج‌گاهی هستند. انسان در این مناطق به تفریح و تفرج می پردازند و از زیبایی‌های طبیعت لذت می‌برد و روح و روان خسته خود را التیام می‌بخشد.

خرید و دانلود - 7,700 تومان
تبلیغات متنی
فروشگاه ساز رایگان فایل - سیستم همکاری در فروش فایل
بدون هیچ گونه سرمایه ای از اینترنت کسب درآمد کنید.
بهترین فرصت برای مدیران وبلاگ و وب سایتها برای کسب درآمد از اینترنت
WwW.PnuBlog.Com