امروز سه شنبه 03 خرداد 1401 sell.cloob24.com
0

گزارش کارآموزی کامپیوتر-اداره مخابرات شهرستان آزادشهر در 56 صفحه

فهرست
فصل اول
فصل دوم
فصل سوم
فیبر نوری
ارتباطات سیار
فرم گزارش کار آموزی
فرم پایان دوره کار آموزی


مقدمه
مخابرات در واقع مبادله اخبار و اطلاعات و تصویر در دنیا، توسط علائم قراردادی و سمعی و بصری و الکترونیکی از محلی به محل دیگر می باشد. شرکت مخابرات وابسته به وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات است. عموما شبکه های مخابرات به سه بخش عمومی، خصوصی و ویژه تقسیم می شوند.
شبکه عمومی: مانند شبکه های دیتا، شبکه عمومی تلفن، شبکه های موبایل و … که تمامی مشترکین به آنها دسترسی دارند.
شبکه خصوصی: مانند شبکه های نیروی انتظامی یا شبکه های تلفنی شرکت نفت و… که فقط مشترکین این نوع شبکه ها دسترسی دارند. البته این شبکه ها می توانند به شبکه های عمومی متصل شوند.
شبکه ویژه: این شبکه وظایف خاصی را به عهده دارند و مشترکین به آنها دسترسی ندارند.
این گزارش کارآموزی در بادی امر جهت آشنایی و آموزش دانشجویان به قسمتهای فنی مخابرات تهیه شده که نتیجه بازدید از قسمتهای فنی مخابرات می باشد.
تاریخچه مخابرات:
نخستین تلفن از نوعی که اصول کار آن با تلفن های امروزی مشابه بود بوسیله الکساندر گراهامبل اسکاتلندی در امریکا ساخته شد و اولین مکالمه بل و دستیارش در روز دهم مارس 1876 (بیستم اسفند 1255) در شهر بوستون انجام گرفت.
تلفن بل بزودی مورد استفاده عمومی واقع شد و نخستین شبکه تلفنی که 21 نفر مشترک داشت در تاریخ هشتم بهمن ماه 1256 شمسی در شهر نیوهاون امریکا به کار افتاد و سپس در سراسر جهان توسعه یافت. ارتباط تلفنی در ایران بین سال های 1264و1265 شمسی آغاز گردید وآن موقع صاحب امتیاز راه آهن تهران - ری برای ایجاد ارتباط بین دو ایستگاه تهران و ری و نیز بین گاز شهری و واگن خانه سیم کشیهایی نمودن و ارتباط تلفنی را برای نخستین بار در ایران دایر نمودند.
اولین مرکز تلفنی مغناطیسی با ظرفیت 1350 شماره در سال 1305 شمسی در تهران دائر و در سالهای بعد، 2000 شماره افزایش یافت.
نخستین اقدام جهت ارتباط تلفن خارج از تهران در سال 1280 شمسی به شرکتی واگذار شد که در شهر تبریز به شعاع 24 کیلومتر اقدام به ایجاد ارتباط تلفی بنمایند.
پس از آنکه تلفن شهری در تهران و شهرهای مهم کشور تاسیس گردید شرکت تلفن به تدریج بین شهرها سیم کشیهایی نمود که عموما یک سیمه و از نوع اهنی گالوانیزه نمره4و12بوده و روی تیرهای چوبی قرار داشت.


خرید و دانلود - 7,700 تومان
تبلیغات متنی
فروشگاه ساز رایگان فایل - سیستم همکاری در فروش فایل
بدون هیچ گونه سرمایه ای از اینترنت کسب درآمد کنید.
بهترین فرصت برای مدیران وبلاگ و وب سایتها برای کسب درآمد از اینترنت
WwW.PnuBlog.Com