امروز سه شنبه 03 خرداد 1401 sell.cloob24.com
0

گزارش کارآموزی در دانشکده پزشکی مشهد در 24 صفحه


معرفی محل کار آموزی:
اینجانب کارآموزی خود را در دانشکده پزشکی مشهد یکی از مجموعه دانشکده های علوم پزشکی این شهر سپری کردم.
تاریخچه
اولین پیشنهاد راه اندازی دانشگاه در مشهد در سال 1313 ارایه شده است. در حدود دهه 1320 در محل قبلی ساختمان دانشکده پزشکی(واقع در خیابان دانشگاه روبروی سازمان مرکزی)، مدرسه ای به نام دبستان همت قرار داشت که پس از چندی به آموزشگاه عالی بهداشت تبدیل شد. ابتدا آموزشگاه عالی بهداری در مشهد تاسیس گردید و سپس دانشکده پزشکی مشهد، در دوم آذر ماه سال 1328 توسط مرحوم دکتر زنگنه، وزیر فرهنگ آن زمان رسماً افتتاح شد و با 61 دانشجو، یک نفر دانشیار و هفت معلم حق التدریس و با بودجه اولیه یکصد هزار تومان آغاز به کار کرد. اولین رئیس دانشکده پزشکی مشهد مرحوم دکتر حسین سامی راد بود. پس از دایر شدن دانشکده ادبیات مشهد، به استناد قانون تأسیس دانشگاهها درشهرستانها مبنی بر این که با تشکیل دو دانشکده می توان آن مرکز علمی را دانشگاه نامید، تاسیس دانشگاه مشهد در سال 1335 تحقق پذیرفت. در سال 1365 دانشکده های گروه پزشکی کشور از بدنه وزارت فرهنگ و آموزش عالی جدا شد و توام با وزارت بهداری سابق تحت عنوان «وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی» به کار خود ادامه داد. بدین ترتیب دانشگاه مشهد به دو موسسه مستقل به نامهای «دانشگاه علوم پزشکی مشهد» و «دانشگاه فردوسی مشهد» تقسیم شد.
 در حال حاضر:
هم اکنون پذیرش دانشجوی دانشکده پزشکی مشهد در رشته پزشکی سالانه 60نفر در ترم مهرماه و 60 نفر در ترم بهمن ماه است و در حال حاضر 1213دانشجوی پزشکی عمومی در مقاطع مختلف علوم پایه و بالینی، 116 نفر دانشجوی دوره های تحصیلات تکمیلی شامل 81 دانشجوی کارشناسی ارشد و 35 دانشجوی Ph.D رشته های علوم پایه، 439 دانشجوی رشته های مختلف تخصصی و 29 دانشجوی دوره فوق تخصصی و 3 نفر فلوشیپ در این دانشکده مشغول به تحصیلند.
مشخصات فیزیکی:
    دانشکده پزشکی مشهد در مهرماه سال 1386 به مکان جدید خود به آدرس میدان آزادی داخل مجموعه پردیس دانشگاه منتقل گردید.و در تاریخ 20/11/86 توسط وزیر محترم بهداشت درمان و اموزش پزشکی جناب آقای دکتر کامران باقری کنکرانی رسما افتتاح گردید.که مشخصات آن به اختصار در زیر بیان می شود:
مساحت عرصه کل زمین دانشکده پزشکی 54720 مترمربع می باشد که در زیربنایی به مساحت 29424 متر مربع و در 4 طبقه ساخته شده است.
 دانشکده پزشکی دارای 14 کلاس عمومی به ظرفیت مجموعا 950 نفر و دارای دو کلاس تخصصی به ظرفیت 46 نفر و یک کلاس برای آموزشIT به ظرفیت 20 نفر است.
دانشکده همجنین دارای 2 آمفی تاتر به ظرفیت هرکدام 187 نفر و 3 اتاق شورا می باشد.
فعالیتهای انجام شده اینجانب در این دانشکده در بخشهای آمار و فناوری اطلاعات و همچنین مرکز کامپیوتر صورت گرفته است.
طرح تشکیل دفتر امور فن آوری اطلاعات و آمار
دفتر امور فن آوری اطلاعات و آمار دانشکده پزشکی به منظورساماندهی، یکپارچه سازی و بهبود نظام آمار و اطلاعات و سیستم های انفورماتیک و نیز ارتقاء سطح دانش IT در بین اعضاء هیات علمی و پرسنل دانشکده پزشکی مشهد با استعانت از ایزد منان تشکیل می شود تا زیر نظر مستقیم رییس دانشکده به امور زیر بپردازد:
آمار و اطلاعات: گردآوری، یکپارچه سازی و بروز نگه داشتن کلیه آمار و اطلاعاتی که دانشکده به نوعی با آن سروکار دارد و در تصمیم گیری ها کمک شایانی به مدیریت دانشکده می نماید.
نرم افزار: کارشناسی و نیازسنجی واحدها بمنظور داشتن یک سیستم نرم افزاری کارا و ایمن برای افزایش سرعت و دقت در انجام کارهای محوله و ایجاد یک سیستم اتوماسیون جامع برای مکانیزه کردن کلیه کارها که هم اکنون یا ناقص انجام می شود و یا اصلاً مکانیزه نیست. به قصد انجام سریعتر و دقیقتر کار اربابان رجوع و همچنین حرکت به سمت راه اندازی سیستم های دسترسی از راه دور که کمک زیادی در صرفه جویی وقت اربابان رجوع دارد.
سخت افزار و شبکه: نیازسنجی و کارشناسی در امور مربوطه به خرید و استفاده بهینه ازسخت افزار و شبکه و ارتقاء سیستم های قدیمی به سیستم هایی که کارایی خوبی داشته و سرعت انجام کار را بالا می برد و همچنین ساماندهی به وضع دسترسی به اینترنت و اینترانت دانشگاه برای ذی نفعان.
اطلاع رسانی و سایت: به روز نگهداری و تکمیل سایت دانشکده به سمتی که سایت دانشکده چهره تمام عیار از وضعیت دانشکده باشد و عملکردهای دانشکده درسایت بصورت روزآمد نشان داده شود و علاوه بر اطلاع رسانی دقیق و جامع از حضور به دانشکده حتی المقدور جلوگیری نماید. دراین قسمت با راه اندازی تلفن گویا مشکل کسانی که به اینترنت دسترسی ندارند را نیز می توان حل نمود.
آموزش: با توجه به گسترش روز افزون  ابزارهای فن آوری اطلاعات، هر روز با محصول جدیدی مواجه می شوم که در صورت مهارت در کار با آن می توانیم بهره وری را درسیستم خود تزریق نماییم. از این رو ارتقاء سطح دانش IT در رابطه با پرسنل و اعضاء هیئت علمی به منظور استفاده بهینه و کاملی از این ابزار قدرتمند برای آسان سازی، سریعتر و دقیقتر نمودن کارهای خود می تواند در راستا اهداف دانشکده باشد.
نصب جدید:
در صورتیکه ویندوز ایکس پی ما دچار اشکالات زیادی گردیده است و اجرای برنامه ها در آن به کندی صورت می گیرد بهتر است آن را پاک نموده و مجدداً نصب کنیم.
قبل از اینکه اقدام به نصب جدید کنیم، این نکته را باید به خاطر داشته باشیم که در جریان این نوع نصب تمام اطلاعات موجود در پارتیشن که ویندوز در آن نصب می شود – اغلب: C – پاک خواهد شد.
پوشه My Document که محلی برای ذخیره اطلاعات است در همان پارتیشنی قرار دارد که اطلاعات آن پاک خواهد شد. بنابراین قبل از انجام نصب جدید اطلاعات واقع در پوشه Document My را که مورد نیازمان می باشد به یک پارتیشن دیگر – پارتیشنی که ویندوز در آن نصب خواهد شد – منتقل می کنیم و بعد از تمام مراحل نصب یک ویندوز جدید را انجام می دهیم.
من قبلاً برای نصب ویندوز جدید از داخل ویندوزی که داشتم نصب ویندوز را انجام می دادم ولی این دفعه از داخل بایوس کامپیوتر نصب را انجام دادم.
برای این نوع نصب کامپیوتر را روشن می کنیم و بعد سی دی ویندوز را داخل کامپیوتر می گذاریم و سپس کامپیوتر را Restart می کنیم. (در این نوع نصب، تنظیمات بایوس کامپیوتر ما باید به نحوی باشد که در هنگام آغاز به کار – یا در اصطلاح بوت شدن یا بالا آمدن – سی دی رام درایو را قبل از هارد دیسک درایو مورد بررسی قرار می دهیم).
هنگامی که کامپیوتر مجدداً روشن می شود یکی از کلیدهای صفحه کلید – نظیر کلید Enter یا Space را فشار می دهیم تا محتویات سی دی را به اجرا گذاشته شود و عملیات نصب آغاز گردد. بقیه ی مراحل به راحتی انجام می گیرد و ساده است.
رفع اشکالات ویندوز:
برای اینکه سریعتر و آسانتر اشکالات ویندوز ایکس پی را برطرف کنیم از systerm Restor استفاده می کنیم در صورتی که عملکرد ویندوز کامپیوترمان پس از مدتی به هر دلیلی مثل نصب یک برنامه جدید، دست کاری تنظیمات آن و... با اشکال مواجه گردید با بکارگیری این روش می توانیم، اشکال یا اشکالات فوق را برطرف کنیم System Restor به شکل خودکار در زمان های مشخص و نیز قبل از نصب یک برنامه و یا ایجاد تغییر در تنظیمان داخلی ویندوز، از تنظیمات فوق یک نسخه پشتیبان تهیه می نماید. در واقع در جریان عملیات بازیافت (Restor) شما تنظیمات نادرست جاری می نمایید.
برای اجرای عملیات بازیافت مراحل زیر را انجام می دهیم
1- در نوار وظیفه روی دکمه Start کیلک می کنیم. 2- ماوس را به ترتیب روی All Program، Accessories، Tools System گرفته و در منوی آخری روی System Restore کلیک می کنیم. پنجره System Restore باز می شود. 3- در حالیکه گزینه ی Restore my Computer to an earlier time انتخاب شده است، روی دکمه Next کلیک پنجره مربوط به مرحله بعدی عملیات نمایان می شود. این پنجره دو قسمت – یک تقویم در سمت چپ و یک کادر، در سمت راست را شامل شده و تاریخ روز جاری نیز به رنگ آبی در تقویم مشخص گردیده است.
4- در  تقویم فوق اعداد مربوط به تاریخ برخی روزهای گذشته به شکل پر رنگ تر به نمایش گذاشته می شوند این ها در واقع روزهایی هستند که ویندوز به شکل خودکار از تنظیمات داخلی اش پشتیبان تهیه نموده است.
روی این تاریخ فعال قبلی – 6 کلیک می کنیم تا انتخاب شود. با انجام این کار نام و ساعت تهیه نسخه پشتیبان موجود در تاریخ فوق در کار در سمت راست به نمایش در می آید ممکن است در یک روز چندین نسخه پشتیبان تهیه شده باشد.
5- در آن فهرستی که بوجود می آید در کادر سمت راست، یکی از نسخه های موجود را انتخاب نموده و سپس روی دکمه Next کلیک می کنیم. 6- روی دکمه  Next کلیک می کنیم تا عملیات آغاز گردد. 7- در پنجره به نمایش درآمده فوق روی دکمه ok کلیک می کنیم.


خرید و دانلود - 7,700 تومان
تبلیغات متنی
فروشگاه ساز رایگان فایل - سیستم همکاری در فروش فایل
بدون هیچ گونه سرمایه ای از اینترنت کسب درآمد کنید.
بهترین فرصت برای مدیران وبلاگ و وب سایتها برای کسب درآمد از اینترنت
WwW.PnuBlog.Com