امروز سه شنبه 03 خرداد 1401 sell.cloob24.com
0

گزارش کارآموزی داروسازی ثامن کارگاه الکترونیک در 22 صفحه

مقدمه:
شرکت داروسازی ثامن با هدف رسیدن به خودکفایی از طریق تولید کیفی وکمی محلول های تزریقی و شستشو در حجم های کم، متوسط و زیاد در سال 1363 تأسیس و در سال 1371 در شهرستان مشهد به بهره برداری رسید. شرکت داروسازی ثامن با سرمایه گذاری مشترک سازمان صنایع ملی ایران و آستان قدس رضوی، در زمینی به مساحت 10 هکتار و با زیربنای بیش از 29000 متر مربع بنا شده است.
عمده سهامداران کنونی شرکت داروسازی ثامن عبارتند از:
1) آستان قدس رضوی
2) شرکت سرمایه گذاری دارویی تأمین
3) صندوق بازنشستگی کشوری
تأسیسات منحصربفرد داروسازی ثامن که ضرورت صنعت داروسازی برخوردار از هوای اسپتیک و دیگر مشخصات استاندارد بین المللی داروسازی می باشد در بین واحد های صنعتی خراسان برای اولین بار طراحی و مورد استفاده قرار گرفته است. مجموعه کارخانه شامل ساختمان های متعددی است که از جمله ساختمان های مربوط به خطوط تولید، آبسازی، آب مقطرگیری، ساخت محلول، پْرکنی، استریلیزاسیون، بسته بندی، انبار های مواد اولیه، محصول و قرنطینه، آزمایشگاه های شیمیایی، فارماکولوژی و میکروبیولوژی، آزمایشگاه تحقیقات (R&D)، واحد تولید پپتیدهای نوترکیب، نیروگاه و... را می توان نام برد.
این شرکت به منظور ورود به بازارهای بین المللی دارو به استاندارد (G.M.P) اکتفا ننموده و استاندارد جهانی ISO 9001 / 2000 را در مدیریت کیفیت از شرکت لویدز رجیستر انگلستان دریافت نموده است.
شرکت داروسازی ثامن در ابتدای بهره برداری علیرغم وابستگی مطلق به مواد اولیه خارجی توانست با تلاش و کوشش پیگیر در جهت قطع این وابستگی قدم برداشت بطوری که در حال حاضر وابستگی به خارج به کمتر از 20 درصد کاهش یافته است.

فراورده های تزریقی تغذیه ای و الکترولیت:
از حیاتی ترین فراورده های پزشکی محلول های تزریقی تغذیه ای و الکترولیت می باشند. قبل از آغاز به کار داروسازی ثامن کمبود شدید این گروه فراورده ها به ویژه در فصل تابستان و شیوع مسمومیت های غذایی و بیماریهای عفونی تنها از طریق واردات به موقع و کافی آن میسر بود. خوشبختانه تولید در عرضه محصولات ثامن به بازار مصرف با توان بالا، ضمن رفع کامل نیاز کشور به فرآورده های فوق، امکان عرضه آن به بازارهاای بین المللی را تیز فراهم نموده. به این ترتیب تولید این فرآورده ها به عنوان سهمی در کننار دیگر صادرات غیر نفتی کشور، گام بزرگ دیگری در جهت استقلال و خود کفایی جمهوری اسلامی ایران و در راستای برنامه توسعه بلند مدت کشور محسوب می گردد.


خرید و دانلود - 7,700 تومان
تبلیغات متنی
فروشگاه ساز رایگان فایل - سیستم همکاری در فروش فایل
بدون هیچ گونه سرمایه ای از اینترنت کسب درآمد کنید.
بهترین فرصت برای مدیران وبلاگ و وب سایتها برای کسب درآمد از اینترنت
WwW.PnuBlog.Com