امروز سه شنبه 03 خرداد 1401 sell.cloob24.com
0

گزارش کارآموزی شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در 25 صفحه


فصل اول: مقدمه
اینجانب قبولی سال..رشته حسابداری و حسابرسی مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه قضائیه...برای انجام دوره کارآموزی 6 ساله به شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی ورزی معرفی شدم.
لازم به ذکر است که اینجانب پس از قبولی در امتحان کتبی بر اساس ماده 187 قانون برنامه سوم اقتصادی اجتماعی کشور (ب منظور اعمال حمایتهای لازم حقوقی و تسهیل دستیابی مردم به خدمات قضایی و حفظ حقوق عامه، به قوه قضائیه اجازه داده می شود تا نسبت به تأیید صلاحیت فارغ التحصیلان رشته حقوق جهت صدور مجوز تاسیس مؤسسات مشاوران حقوقی برای آنان اقدام نماید. حضور مشاوران مذکور در محاکم دادگستری و ادارات و سازمانهای دولتی و غیر دولتی برای انجام امور وکالت متقاضیان مجاز خواهد بود. تأیید صلاحیت کارشناسان رسمی دادگستری نیز به طریق فوق امکان پذیر است.
آیین نامه اجرائی این ماده و تعیین تعرفه کارشناسی افراد مذکور به تصویب رئیس قوه قضائیه خواهد رسیدن و با توجه به رشته تخصصی خود با سابقه کار حدود 10 سال در مؤسسات حسابرسی و حسابداری و همچنین شرکتهای مختلف در تاریخ 5/3/ شروع به انجام دوره کارآموزی در شرکت ما در تخصص صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی نموده.
فصل دوم: آشنائی با فعالیتهای شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و چارت سازمانی آن
شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی از تبدیل شرکت خدمات مهندس جهاد سازندگی سابق که حل تصویب نامه شماره 5592/ت/43 مورخ 11/5/1368 بصورت 100% دولتی تشکیل گردید و وظیفه، هدف آن انجام و ارائه خدمات مهندسین مشاور در رشته های نقشه برداری و فتوگرامتری، آبخیزداری، آبیاری و زهکشی، طراحی ساختمان طراحی نیروگاه برق،‌آبی، مطالعات راه سازی، ژنتیک، آزمایشگاه مکانیک خاک، برنامه ریزی منطقه ای، خط انتقال آب و... بوده که با توجه به شروع کار این شرکت از سال 1369 بیش از 2000 پروژه مطالعاتی و عملیاتی به انجام رسانده و هم اکنون نیز با عنایت به تغییر وظایف شرکت فوق همچنان وظیفه اتمام پروژه و تعهدات قبلی را نیز برعهده دارد. با تغییر سیاستها و کاهش تصدی گری دولت و با ادغام وزارت جهاد با وزارت کشاورزی شرکت فوق نیز به شرکت ما در تخصصی حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی طبق جلسه مورخ 25/12/1381 تا 27/1/1383 و هیئت وزیران بنا به پیشنهاد شماره 16215/28/532/20/500 مورخ 2/7/1380 وزارت جهاد کشاورزی و به استناد ماده 6 قانون برنامه  سوم توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب سال 1379 اگر در اساسنامه شرکت فوق که 100% آن دولتی بوده با سرمایه ای معادل دویست میلیارد ریال با هدف حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و در زیر بخشهای زراعت و باغبانی دامداری و دامپروری، جنگل و مرتع،  شیلات و آبزیان  و صنایع و خدمات مرتبط با وظایف وزارت جهاد کشاورزی مورد تصویب قرار گرفت که از سال 1382 شروع به فعالیت نمود و چارت سازمانی آن به شرح ذیل می باشد.
فصل سوم: فعالیتها و آموزشهای انجام گرفته  در مدت کارآموزی
الف اقدامات انجام گرفته در دوره کارآموزی (عملیات مالی خدمات مهندسی جهاد جهت بستن پروژه تعهدات قبلی)
ب اقدامات انجام گرفته در دوره کارآموزی (عملیات  مالی صندوق مادر تخصصی)
ج تجربیات و مهارتهای بدست آمده در طول کارآموزی
الف اقدامات انجام گرفته در دوره کارآموزی (عملیات مالی خدمات مهندسی جهاد جهت بستن پروژه ها و تعهدات قبلی)
همچنان که بیان گردید با توجه به فعالیت 12 ساله  شرکت خدمات مهندسی جهاد و انجام حدود 2000 پروژه قسمتی از تعهدات آن باقی مانده بود که به شرکت مادر تخصصی انتقال یافت  و با توجه به رشته تخصصی و تحصیلی اینجانب و با عنایت به دوره کارآموزی که متناسب با فعالیت من بوده اقدامات و وظایف ذیل توسط اینجانب به انجام
1 آشنایی با کلیه پروژه های انجام گرفته  و در حال انجام از طریق بررسی پرونده امور حقوقی، مالی و فنی و برنامه ریزی کنترل پروژه
2 آشنایی با مفاد قراردادها از جهت بندهای شرایط عمومی و شرایط خصوصی قراردادها که معمولاً شرایط عمومی قراردادها ثابت و شرایط اختصاصی برای هر قرارداد به خصوص تفاوت می نماید.
3 آشنایی با امور مشاوران و پیمانکاران سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور که انتخاب و صلاحیت مشاور توسط کارشناسان آنها بر اساس ضوابط و معیارهای فنی،  نیروی انسانی  تحصیل کرده و ماهی و تجهیزات و امکانات انجام پروژه ها صورت می پذیرد در همین راستا آشنایی با نحوه دریافت رتبه و گرید هر رشته و مطالعه کتبی و نشریات سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور که چه کسانی صلاحیت انجام پروژه های مختلف با چه حجم ریالی (رتبه یک تا حداکثر 340 میلیون ریال، رتبه دو تا حداکثر 840 میلیون ریال و رتبه سه از 840 میلیون ریال به بالا) و فنی را دارا می‌باشند.
3 آشنایی با فهرست  بهاء انجام کار پروژه های مختلف که به دو سر فصل اصلی اجرایی یا مطالعاتی تقسیم گردیده و هر یک از آنها بر اساس نوع پروژه ها و دستور العمل محاسباتی چاپ شده از طرف سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور محاسبه و برای کارفرما جهت دریافت حق الزحمه ارسال می گردد.
4 آشنایی با چگونگی تهیه و تنظیم صورت وضعیت بر اساس کار انجام گرفت و گزارشات دفتر فنی و مدیر پروژه و استفاده از دستورالعمل فهرست بها یا چگونگی تنظیم صورت وضعیت لازم به ذکر است که حق الزحمه برخی از قراردادها ممکن است بر اساس فهرست  بهاء محاسبه نگردد که این در شرایط خصوصی پیمان درج گردیده و مبنای محاسباتی  بر اساس توافق به عنوان مثال نظر روز کار باشد.
5 آشنایی با خدمات ارائه شده از طرف کارفرما
انتقال قیمت تمام شده به عملکرد سود و زیان
انقال عملکرد سود و زیان به حساب و سود و زیان سال مالی
پس از بستن حسابها با توجه به رعایت اصول متداول حسابداری و استانداردهای ناظر بر گزارشهای صورتهای مالی، باید بنحوی تهیه شوند که ضمن ارائه تصویر مناسبی از وضعیت عملکرد شرکت حداقل اطلاعات مورد نیاز استفاده کنندگان را تامین نمایند صورت حساب سود و زیان و صورت گردش وجوه و همچنین ترازنامه برای سال مالی فوق تهیه  و توسط حسابداری سازمان حسابرسی، حسابرسی گردید.
علاوه بر کمک در واحد امور مالی از مرحله ثبت سند تا کمک در تهیه صورتهای مالی پس از بررسی و مطالعه پرونده پروژه ها به جهت طولانی شدن وصول حق الزحمه پروژه ها مسئولیت دریافت و واریز خالص حق الزحمه پروژه و همچنین بستن پروژه‌ها به جهت تغییر وضعیت شرکت از جهت کسورات و واریز به حسابهای مربوطه و تهیه صورتجلسات تحویل موقت و تحویل نهایی با کارفرمایان در استانهای محل پروژه را داشته که تا دریافت مفاصا حساب بیمه از سازمان تامین اجتماعی شعبه 9 تهران و ارسال برای کارفرما که پس از آن 10% حسن انجام کار دریافت و به حساب شرکت واریز گردیده که آخرین مرحله تسویه پروژه بوده ادامه داشته.
ب اقدامات انجام گرفته در دوره کارآموزی (عملیات مالی صندوق ما در تخصصی) با توجه به مأموریت صندوق مادر تخصصی که:
صندوق بنگاهی است دولتی و اقتصادی در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی کشور و با طرف حمایت از توسعه سرمایه گذاری در زیر بخشهای زراعت و باغبانی، دام و طیور، شیلات، آبزیان جنگل و مرتع و صنایع و خدمات مرتبط ایجاد شده است. و همچنین هدف صندوق که
1 تقویت حجم و کیفیت سرمایه گذاری در فعالیتهای مرتبط با بخش کشاورزی
2 اعطای تسهیلات و کمک به صندوقهای تخصصی، محصولی یا منطقه ای مرتبط با فعالیتهای بخش کشاورزی و نظارت بر چگونگی استفاده از آنها
3 حمایت از تولید کنندگان و فعالان بخش کشاورزی در مواجهه با موقعیتهای بحرانی
4 کمک به تولید کنندگان برای افزایش ظرفیتهای صادرات محصولات کشاوری و نظارت بر چگونگی استفاده از آنها


خرید و دانلود - 7,700 تومان
تبلیغات متنی
فروشگاه ساز رایگان فایل - سیستم همکاری در فروش فایل
بدون هیچ گونه سرمایه ای از اینترنت کسب درآمد کنید.
بهترین فرصت برای مدیران وبلاگ و وب سایتها برای کسب درآمد از اینترنت
WwW.PnuBlog.Com